Ecoturismul integrat în programul de guvernare
După 10 ani de muncă eforturile Asociației de Ecoturism din România încep să fie răsplătite: ecoturismul este considerat în termeni concreți pilon de bază al turismului românesc de către ANT, alături de turismul cultural și cel balnear.
În plus, în cadrul Conferinţei Internaţionale de Turism majoritatea reprezentanților industriei turistice din România au aderat la Codul de Etici în Turism al Organizației Moniale a Turismului.
”Sper din tot sufletul ca angajamentele luate ieri de către
Autoritatea Națională în Turism, Ministerul Mediului și de către reprezentanții industriei turistice din România să se transforme în programe reale ce vor duce la înverzirea și creșterea perfomanței
turismului românesc pe piața europeană și nu doar la un exercițiu de imagine în fața Organizației Mondiale a Turismului” a declarat Andrei Blumer, Președinte AER
Despre Autor
S-ar putea sa iti placa
ANAT salută scăderea TVA-ului în turism și aduce în prim-plan și legea voucherelor de vacanță
"Din câte știm noi, și din cererile formulate în mod repetat de patronatele din turism, în mod deosebit de ANAT și FPTR, cota de 9% TVA se dorește a fi
Incepe a 21-a ediție a programului “Vacanțe la țară”
Astăzi începe a 21-a ediție a programului “Vacanțe la țară”, în cadrul căruia turiștii vor putea descoperi viaţa satului, obiceiurile locale și bucatele tradiționale. Programul „Vacanțe la țară” se va
A fost inaugurata statia de tren din parcul de distractii Divertiland
Ministrul delegat pentru IMM-uri, Mediu de Afaceri şi Turism, doamna Maria Grapini a participat pe 16 iulie a.c la inaugurarea oficiala a primei statii de tren catre cel mai mare






0 Comments
Niciun comentariu inca!
Poti fi primul care comenteaza articolul!