Parcursuri de sănătate, la Breaza

Parcursuri de sănătate, la Breaza

Asociația Dezvoltăm Breaza organizează parcursuri de sănătate, în toate cele patru anotimpuri. Breaza este renumită de mult timp pentru calitatea aerului său şi pentru efectele pozitive pe care acesta le are asupra organismului. Motiv pentru care această localitate este desemnată drept oraşul cel mai sănătos al Europei centrale şi de est.

Traseele de sănătate reprezintă o ocazie rară de a beneficia de un cadru natural unic pentru a acumula momente de sănătate. În decursul unui weekend, numeroase ocazii sunt oferite pentru a vă fortifica organismul, a vă informa de la cei care îşi prezintă activităţile şi produsele, a participa la conferinţe, a întâlni doctori şi alţi specialişti, a participa la şedinţe de fitness şi de relaxare, de yoga, dar şi pentru a degusta produse bio şi naturiste. De asemenea, se organizează şi seri de dans.

Trasee de sănătate, pe jos, pe bicicletă, pe cal sau cu mașini electrice sunt prevăzute, balizate şi securizate pentru orice public şi pentru toate vârstele. Copii, adolescenţi, adulţi şi seniori vor face mai multe parcursuri pe distanţe de 3, 6 sau 10 km. Pe aceste trasee sunt organizate probe şi competiţii amicable, care vor complete cele trei zile dedicate sănătății, adaptate fiecărui anotimp. Momente de animaţie şi prezentări vor permite tuturor să beneficieze de sfaturi şi de informații despre noutăț în domeniul sănătăţii.

Prima ediție din anul acesta va avea loc în perioada 24-26 aprilie. Formularul de contact îl găsiți aici. (foto: Silvia Mirea)

Despre Autor

S-ar putea sa iti placa

Turist in Romania 0 Comments

Munții Făgăraș devin «acasă»pentru zimbri. Primii au ajuns deja în țară

Dispărut de pe meleagurile noastre acum aproximativ 200 de ani, zimbrul a fost reintrodus cu succes în ultimii ani în județele Neamț, Caraș-Severin și Hunedoara. Fundația Conservation Carpathia extinde acest

Turist in Romania 0 Comments

Primul Masterclass de Vinuri Grecești în București, 27 mai 2014

La data de 27 mai 2014, la Tasting Room By Ethic Wine (Floreasca, București), a avut loc primul Masterclass de Vinuri Grecești, organizat de către Greka Terra (www.newgreekwine.ro), principalul importator

Turist in Romania 0 Comments

Alpinistul Florin Pop Vancea este in 2014 imaginea brandului Trespass in Romania

Dupa o testare riguroasa a echipamentelor Trespass, alpinistul clujean Florin Pop Vancea a acceptat propunerea importatorului Genesis Fashion in Romania de a fi imaginea cunoscutului brand privind sporturile de iarna

0 Comments

Niciun comentariu inca!

Poti fi primul care comenteaza articolul!

Spune parerea ta