Bursa şi Forumul de Turism Balnear de la Saturn
Pentru a ne pregăti cum se cuvine de iarnă și mai ales pentru sezonul 2014, Organizaţia Patronală a Turismului Balnear din România a organizat în perioada 4-7 septembrie, la hotelul Cleopatra din Saturn, cea de a IX-a ediţie a „Bursei şi Forumului de Turism Balnear”. Potrivit organizatorilor, bursa reprezintă un bun prilej de întâlnire şi dezbatere a problemelor de importanţă pentru sectorul de turism balnear, atât din punctual de vedere al investitorilor,cât și al jucătorilor din domeniu (tour-operatori, sectorul medical, autorităţi locale, şcoli cu specific, instituţii de cercetare, etc.). Cei prezenți au avut parte de două module: o expoziţie la care au fost prezente societăţi de turism balnear din toată ţara, deţinători de hoteluri de tratament şi wellness, şi un forum în cadrul căruia s-au lansat informaţii şi noutăţi privind diferitele teme de interes comun, cu dezbateri între participanţi, investitori, specialist și factorii de decizie. Bursa și Forumul de Turism Balnear a avut invitaţi specialişti din ţară şi din străinătate, bucurându-se de susţinerea Organizaţiei Mondiale a Turismului (OMT) şi a Asociaţiei Europeane a Staţiunilor Balneare (ESPA). Evenimentul s-a desfăşoară deasemenea în colaborare cu Autoritatea Naţională pentru Turism, sub patronajul ministrului delegat pentru IMM-uri, Mediu de Afaceri şi Turism, Maria Grapini. Deschiderea oficială a avut loc în 5 septembrie, la hotelul Cleopatra din Saturn.
Despre Autor
S-ar putea sa iti placa
Pregatiti-va din timp si nu ratati „Criteriul primei zăpezi”, ediţia a II-a
Cel mai important eveniment international de promovare turistica din Prahova si Brasov va avea loc in luna noiembrie. Info-evenimentul, denumit de organizatori „Criteriul primei zăpezi”, se alfă la ediţia a
Editorial Mai
Este mai şi avem 4 săptămâni să ne bucurăm de natură. În munţi ajungem pentrunatura carene seduce prin miros şi culori. Iar la mare, pentru plaja curată şi liniştea dinaintea
La Bran pentru Forumul comunicatorilor Regio
In perioada 26 – 28 septembrie 2012, Autoritatea de Management pentru Programul Operational Regional din cadrul Ministerului Dezvoltarii Regionale si Turismului a organizat la Bran Forumul comunicatorilor Regio. Evenimentul a






0 Comments
Niciun comentariu inca!
Poti fi primul care comenteaza articolul!